Kiedy i jaki stosować pokarm dla pszczół?


Pasza dla pszczół stosowana jest głównie w czasie podkarmiania i dokarmiania. 
Podkarmianie to pobudzenie do intensywnego czerwienia w czasie wiosny lub w pierwszej połowie sierpnia, a dokarmianie to uzupełnianie pokarmu podczas zimy. Do dokarmiania pszczelarze najchętniej decydują się na syropDzięki enzymom wydzielanym w przewodzie pokarmowym pszczół jest on całkowicie trawiony. Podaje się go w podkarmiaczkach. 

Popularny pokarm to także ciasto dla pszczół. W trakcie sezonu używa się go w przypadku kiedy zaczyna brakować zapasów, ale także w okresie zimowym, do dokarmiania rodzin owadów. Szczególnie polecany jest pokarm dla pszczół Diamant - fondant w formie ciasta, który zawiera mikroskopijne kryształy cukru, otoczone cienką warstwą syropu inwertowanego. Produkt całkowicie bezpieczny dla owadów, bez pozostałości neonikotynoidów oraz wykazujący niski wskaźnik HMF. Warto zdecydować się na gotowe mieszanki pokarmowe ze względu na wygodę i łatwość pracy. Dodatkowo w przeciwieństwie do zwykłego cukru, pokarmy dla pszczół uzupełniane są o cenne mikroskładniki.  

Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz oferuje gotowe pokarmy dla pszczół między innymi:  Apifonda, Apiinvert, syropy, Apifortuna, inwert pszczeli i wiele innych.