Miodarki do każdej pasieki i wirowanie miodu


Oferowane produkty idealnie nadają się jako wyposażenie do małych, średnich oraz dużych pasiek. W ofercie znajdują się tanie miodarki dla małych gospodarstw pasiecznych, miodarki o napędzie ręcznym, miodarki elektryczne, jak i profesjonalne miodarki dla dużych pasiek.

Fachowa pomoc w doborze miodarki

Każda miodarka (wirówka do miodu) zakupiona w naszym sklepie internetowym posiada gwarancję oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Służymy pełnym doradztwem w wyborze odpowiedniej miodarki do Twojej pasieki. Nasza wiedza i doświadczenie, nie tylko w sprzedaży ale i w prowadzeniu dużej, profesjonalnej pasieki pomogą Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

Rozmiary miodarek

W ofercie posiadamy różne rozmiary miodarek ( 4 ramkowa, 3 ramkowa, 2 ramkowa).
Miodarki dostępne są w naszym magazynie logistycznym w największej hurtowni pszczelarskiej w Polsce, gdzie można obejrzeć, dotknąć, włączyć i zobaczyć jak działa każda miodarka. Materiał z jakich wykonano wirówki to kwasoodporna stal nierdzewna. Miodarki przed wysyłką są sprawdzane przez wykwalifikowaną osobę. Niektóre modele napędza i steruje elektronika. Na życzenie możemy odpowiednio zaprogramować automat miodarki. Zapewniamy transport zakupionych u nas miodarek.

Wirowanie miodu

Wirowanie miodu to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w trakcie sezonu pszczelarskiego. Ilość pozyskanego miodu to zwłaszcza na początku sezonu ważny sygnał odnośnie kondycji rodziny, jej możliwości produkcyjnych itd. Nic dziwnego, że każdy pszczelarz z niecierpliwością czeka na ten moment.

Urządzenie do wirowania miodu - najważniejszy element każdego miodobrania

Sprawność i szybkość miodarki wykorzystywanej w pasiece ma bardzo duży wpływ na przebieg wirowania miodu. Wirówki do miodu, zwane potocznie miodarkami to urządzenia, dzięki którym można w szybki sposób pozyskać nektar gromadzony w plastrach. Za pomocą siły odśrodkowej świeży nakrop jest przenoszony na wnętrze bębna a następnie przez otwór wypływa do specjalnych odstojników. Ten etap miodobrania jest kluczowy, więc warto zainwestować w naprawdę dobrą wirówkę do miodu, która posłuży w pasiece wiele lat.

Co powinien wiedzieć każdy pszczelarz o wirowaniu miodu

Kiedy wirować miód? Ogólnie przyjęto zasadę, że poszycie przez pszczoły plastrów do połowy wysokości świeżym zasklepem to moment, w którym już należy przystąpić do miodobrania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku niektórych pożytków bardzo ważne jest szybkie przeprowadzenie procesu - np. miód rzepakowy potrafi w ciągu kilku, kilkunastu dni zgęstnieć w plastrach tak, że wirowanie miodu staje się bardzo trudne. Niektórzy pszczelarze przed przystąpieniem do miodobrania określają też zawartość wody w miodzie zgromadzonym w komórkach za pomocą refraktometra- odpowiednia zawartość wody dla konkretnego pożytku to znak, że już można zacząć wirowanie miodu.

Pojedyncza wirówka do miodu czy linia automatyczna?

Na rynku możemy wybrać spośród wielu specjalistycznych urządzeń do wirowania miodu. Dostępne są proste, ręczne wirówki do miodu, jak i wysoko wyspecjalizowana automatyczna linia do wirowania miodu. Za pomocą tych droższych, ale zdecydowanie bardziej rozbudowanych urządzeń pszczelarz ma możliwość wirowania miodu jednocześnie z kilkudziesięciu ramek. To rozwiązanie sprawdzi się na pewno w dużych pasiekach. Dla początkujących na pewno najlepszym rozwiązaniem będą prostsze, kilkuramkowe, kasetowe wirówki do miodu.