Rodzaje topiarek do wosku


Topiarki słoneczne - skuteczne i tanie rozwiązanie

Oferowane przez nas urządzenia słoneczne są wykonane ze specjalnej płyty MDF z której wykonuje się szalunki. Sama pokrywa topiarki słonecznej to podwójna szyba z gazem w środku, osadzona w drewnianej ramie. Środek produktu, to wkład z blachy ocynkowanej lub kwasoodpornej z wanienką do spływania wytopionego wosku. Urządzenia te bardzo szybko się nagrzewają i wolno wytracają swoje ciepło. Drugą odmianą są topiarki słoneczne nierdzewne. Obudowa i wnętrze w całości wykonane są z materiałów nierdzewnych. Pokrywę stanowi komorowa pleksi - bardzo lekka konstrukcja, wygodna dla starszych pszczelarzy. Topiarki słoneczne nierdzewne występują w wariantach wielkościowych: mała i duża. Jest to bardzo tani w eksploatacji produkt nie wymagający od pszczelarza praktycznie żadnych nakładów.

Topiarki z palnikiem gazowym

Zwane inaczej urządzeniami do topienia wosku i dezynfekcji ramek, ponieważ można w nich bez problemu wydezynfekować ramki, również z użyciem roztworu sody kaustycznej. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na podgrzaniu nalenej wcześniej do topiarki wody, umieszczeniu ramek z suszem lub samego suszu w specjalnym koszu i czekaniu na ich wytopienie. Urządzenia te są bardzo wydajne, a pozyskany z nich wosk jest naprawdę dobrej jakości. Możemy topić wosk bez względu na temperaturę zewnętrzną i obecność promieni słonecznych.

Topiarki z wytwornicą pary

Przy użyciu tych modeli możemy topić wosk i pozyskiwać wosk z ramek wykorzystując energię elektryczną. Prosta budowa i nieskomplikowana obsługa topiarki polegająca na nalaniu wody do wytwornicy pary oraz podłączeniu jej do prądu. Wytwornica zaczyna produkować parę, która topi wosk pszczeli. Urządzenia te mogą posiadać różnej wielkości pojemniki polipropylenowe do których wkładamy ramki lub susz pszczeli. Ta metoda topienia wosku jest bardzo prosta oraz tania. Te modele bardzo chętnie wykorzystują pszczelarze posiadający kilka uli i nie chcących inwestować dużych pieniędzy.
Do małej pasieki proponujemy zakup topiarki z wytwornicą pary i/lub topiarki słonecznej. Do dużych pasiek proponujemy produkty z palnikami gazowymi dopasowując wielkość oraz jej budowę (urządzenia do wytopu wosku z ociepleniem lub bez) do wielkości pasieki i ilości ramek, które należy przetopić w sezonie pszczelarskim.

Zobacz prezentację naszych topiarek