Akcesoria do montażu ramek pszczelich


Jak zamontować ramkę pszczelą?

Zakupioną ramkę pszczelą trzeba najpierw zmontować. Nie ma z tym najmniejszego problemu, bo oferowane przez nas ramki do uli mają specjalne czopy, które sprawiają, że montaż ramki pszczelej nie jest w żaden sposób skomplikowany. Potem należy ramkę zbić za pomocną gwoździ do ramek. Oferujemy kilka długości, cienkich gwoździ zaprojektowanych specjalnie do montażu ramek pszczelich. Średnica gwoździ do ramek jest dobrana tak, by nie rozrywać drewnianej ramki podczas wbijania gwoździa.

Następnie należy zamontować drut do ramek. Nasze druty pszczelarskie są dostępne w dwóch wariantach: drut pszczelarski ocynkowany i drut pszczelarski nierdzewny. W zależności od technologii produkcji w naszej pasiece możemy się zdecydować na tańszy drut do ramek ocynkowany a przy leczeniu warrozy przy użyciu kwasów, warto zdecydować się na drut pszczelarski nierdzewny. Ten wybór zapobiegnie przerwaniu drutu (jego skorodowaniu) po zastosowaniu np. kwasu mrówkowego do zwalczania warrozy.

Po wyborze materiału z jakiego jest zrobiony przechodzimy do jego grubości i wagi szpulki. W zależności od typu ramki dobieramy grubość drutu. Czym większa ramka tym drut do ramki powinien być grubszy. Przy wyborze wagi drutu musmy wiedzieć ile ramek musmy zdrutować. Pomocne w tym celu będzie zmierzenie długości drutu, jaki potrzebować będziemy do zadrutowania jednej ramki. Przy każdym naszym produkcie jest podana długość szpulki drutu do ramek. Samo wplatanie drutu pszczelarskiego w ramki ulowe nie jest czynnością skomplikowaną, a jest wręcz przyjemne. Nie ma z tym problemu, wszak nasze ramki są wyposażone w otworki i specjalne rowki na drucik. Następnie, w przypadku ramek o boczkach prostych, możemy zamontować na ich bokach odstępniki do ramek. Zapewnią nam one właściwy odstęp między ramkami podczas ich umieszania w ulu. Ten proces nie ma zastosowania w przypadku ramek hoffmanowskich. W tym momencie możemy przystąpić do wtapiania węzy. Do tego celu bardzo przydatnym urządzeniem będzie wtapiacz do węzy.