Rodzaje wiader i odstojników do miodu


Wiadra

W naszym sklepie internetowym możecie Państwo nabyć wiadra do miodu wykonane z materiałów które mają atest do kontaktu z żywnością. Wiadra wykonane są z polipropylenu lub z materiałów nierdzewnych. Wiadra nierdzewne do miodu są dostępne o pojemnościach 12 litrów i 15 litrów a wiadra plastikowe o pojemnościach 10, 17,5 oraz 33 litrów. Wiadra plastikowe - polipropylenowe, z uwagi na swą niską cenę są najpopularniejszym rozwiązaniem do przechowywania miodu przez pszczelarzy. Każde wiadro polipropylenowe jest wyposażone w szczelną pokrywę przez co jest wzorowym pojemnikiem na miód. 

Odstojniki

Najtańsze odstojniki są wykonane z polipropylenu. Jest to nic innego jak pojemnik na miód (wiadro) z zamontowanym specjalnym zaworem spustowym do nalewania miodu. Nowoczesna budowa zaworu do nalewania pozwala na precyzyjne dozowanie miodu do słoika a zamontowane w zaworze uszczelki, nie pozwalają na uronienie się kropli miodu. Nieco droższe od polipropylenowych odstojniki nierdzewne to doskonałe rozwiązanie dla pszczelarzy ceniących sobie jakość i wysoką trwałość urządzeń w swojej pasiece. Zamontowany w odstojniku zawór pozwala na bezproblemowe nalewanie miodu do słoika. W przypadku odstojników nierdzewnych, można w nich zdemontować samą klapkę zaworu i zamontować specjalny zawór dozujący ręczny bądź pneumatyczny. W tym przypadku precyzja dozowania zwiększa się diametralnie na plus. Wersja PREMIUM LINE odstojników nierdzewnych jest wyposażona w uszczelkę pod pokrywą, specjalne klamry zamykające pokrywę odstojnika oraz stożkowe dno które zapewnia dokładne spłynięcie miodu do zaworu odstojnika.

Akcesoria

W sprzedaży posiadamy zarówno zawory plastikowe do odstojników o różnych wielkościach jak i zawory nierdzewne które możemy zamontować w odstojnikach lub miodarkach. Do samych zaworów posiadamy uszczelki i oringi zamienne. Zupełną nowością w sprzedaży są zawory dozujące ręczne oraz zawory dozujące pneumatyczne.