Miodarki kasetowe - komfort pracy w dużej pasiece


Zalety miodarki kasetowej

Miodarki są wyposażone są w ruchome kasety, w których umieszcza się ramki z miodem po ich wcześniejszym odsklepieniu. Kasety te samoczynnie składają się w jedną i drugą stronę podczas cyklu wirowania, dzięki czemu nie ma potrzeby przekładania ramek. Rozwiązanie to oszczędza zarówno nasz czas jak i ilość włożonej pracy, ponieważ odpada nam już jedna czynność do wykonania. Miodarka kasetowa swoją skutecznością dorównuje miodarce diagonalnej przez co idealnie nadaje się do wirowania "trudnych miodów". Takim określeniem nazywamy np. miód rzepakowy, spadziowy lub wrzosowy. Miody te bardzo trudno wypryskują z ramek podczas wirowania lecz miodarka kasetowa doskonale sobie z nimi radzi! Odpowiednie obroty miodarki oraz wielokrotne przełożenie strony ramki podczas wirowania przez automat miodarki sprosta wszystkim tym zadaniom. 

Ile kaset w miodarce?

Ilość kaset w miodarce zależy od typu ramki jaki posiadamy w swojej pasiece. Od wielkości ramki jest uzależniona wielkość kasety do jakiej ramka jest wkładana a od wielkości kasety uzależniona jest wielkość miodarki. I tak, mała 4 kasetowa miodarka na ramkę wielkopolską będzie miała średnicę bębna 72cm a 4 kasetowa miodarka na ramkę Dadant już 80cm. Możemy dopasować do Państwa potrzeb miodarkę na dwa typy ramek stosowanych w pasiece np. ramkę wielkopolską i dadanta. Wtedy produktem celowym będzie miodarka kasetowa na ramkę dadant do której dopasujemy specjalne wkłady pomniejszające kasetę, które w łatwy sposób można zamontować/wyciągnąć z kasety. Wirując ramkę dadant wirujemy bez wkładek. Gdy zechcemy wirować ramkę wielkopolską wystarczy zamontować wkładki zmniejszające kasetę z dadanta na wielkopolską i wirować ramki wielkopolskie. Wkładki zapewniają łatwe wkładanie i wyjmowanie ramek z kasety miodarki. Czym większa średnica miodarki, tym więcej kaset może pomieścić. Największe miodarki kasetowe z przegrodami (lub inaczej zwane z blachami) posiadają dużą ilość kaset pomiędzy którymi zamontowane są specjalne przegrody z blachy kwasoodpornej. Dzięki temu miód spływa po blasze a nie na następną kasetę i włożoną w nią ramkę. Rozwiązanie to jest bardzo nowoczesne i bardzo praktyczne. Wykorzystywane jest w profesjonalnych pasiekach przez zawodowych pszczelarzy. Dla Państwa potrzeb możemy indywidualnie dobrać miodarkę do Państwa potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Komfort pracy podczas wirowania miodu

Następnym krokiem jest zamknięcie pokrywy miodarki i włączenie przycisku START na panelu sterownika miodarki. Reszta dzieje się sama! Automatyczny lub półautomatyczny sterownik miodarki steruje jej pracą: zarówno obrotami miodarki jak i stroną ramki która ma być wirowana. Z naszego doświadczenia możemy doradzić wybór bardziej zaawansowanego technologicznie sterownika automatycznego lub sterownika w wersji Premium HE-03
Dzięki w pełni automatycznym  cyklom praca jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.
Każda miodarka kasetowa wyposażona jest w szereg zaprogramowanych trybów, które można również samemu zaprogramować. Przyczyniają się komfortowi użytkowania.

Cena miodarki kasetowej

Cena miodarki uzależniona jest od ilości kaset, jej wielkości, użytego rozwiązania napędu, zamontowanego sterownika sterującego pracą miodarki oraz materiałów użytych do jej budowy. Należy pamiętać, że wszystkie oferowane przez nas miodarki są polskiej produkcji a użyte do jej budowy materiały są wysokiej jakości. Biorąc pod uwagę komfort pracy i jej ilość włożoną do jej obsługi cena jest naprawdę atrakcyjna. Docenicie to Państwo już po pierwszym roku użytkowania.

Gdzie kupić miodarkę?

Można kupić zarówno miodarkę używaną albo wybrać nową miodarkę w dobrej cenie z Ukrainy na popularnym serwisie aukcyjnym. Tylko co w wypadku awarii miodarki w trakcie sezonu pszczelarskiego? Co z instrukcją obsługi? Co z atestami do kontaktu z żywnością w przypadku kontroli przez Powiatowego Lekarza Weterynarii? Musimy być pewni sprzętu na którym pracujemy, że będzie bezpieczny a miód pozyskany dzięki takiej miodarce będzie najwyższej jakości i będzie najsmaczniejszym miodem jakie jedzą nasze dzieci.

Gwarancja na miodarki

Gwarantujemy niezawodność i stabilność pracy urządzeń, 5 lat gwarancji oraz serwis sprzętu. Nasza firma zajmuje się serwisem zarówno gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym zakupionego u nas sprzętu. W przypadku awarii sprzętu istnieje możliwość wypożyczenia miodarki serwisowej na czas naprawy miodarki. Gwarantuje to spokój naszym Klientom, gdyż nie są pozostawieni sami sobie w trakcie gorącego sezonu pszczelarskiego. Zapraszamy do współpracy!